תאורה פלוס

איך לבחור תאורה לאמבטיה?

בחירת תאורה לחדר הרחצה הייתה בעבר דבר דיי שולי בעיצוב התאורה של הבית. התאורה נדרשה להיות מאוד פונקציונאלית, להאיר אזורים מסוימים בחדר בצורה טובה ולרוב באור פלורסנט. המהפך שהתחולל בתורת התאורה הביא לכך שגם לחדר האמבטיה ניתן להתאים תאורה מיוחדת שתיתן אווירה שונה מחדר פונקציונאלי שבו מתנהלת הרחצה, הגילוח, האיפור וצחצוח השיניים לחדר מפנק, נעים ושליו שמשרה אווירה לא פחותה מאתר ספא.

מה הם השיקולים בבחירת תאורה לאמבטיה?

כאשר מחליטים לעשות עיצוב תאורה ייחודי לחדר האמבטיה יש לקחת מספר שיקולים ופרמטרים בחשבון טרם מתחילים את תהליך השיפוץ והם כדלקמן:

מטרת התאורה – כשמחליטים לשנות את התאורה בחדר האמבטיה, או לחלופין עושים שיפוץ לבית ויש קנבס נקי עליו אפשר לעבוד ולבחור כל תאורה העולה על רוחכם, חשוב לקחת בחשבון מה היא מטרת התאורה. האם אתם רוצים תאורה פונקציונאלית רגילה או רוצים ליצור אווירה קצת שונה ואחרת בחדר באמצעות גופי תאורה ייחודיים? הדרך בה אתם מדמיינים את חדר האמבטיה שלכם ואת העיצוב שלו מהווים את הצעד הראשון בבחירת גופי תאורה מתאימים.
מיקום התאורה – מיקום התאורה בחדר אמבטיה נקבע על ידי מספר גורמים: גודל האמבטיה, הצורך לתאורה ומטרתה. כך למשל מומלץ להתקין תאורת פלורסנט מעל המראה בחדר הרחצה שתאיר באופן מיטבי את האזור הזה ותאפשר לקיים בו באופן בטיחותי פעולות כגון גילוח, איפור ועוד. כאשר חושבים על פן אומנותי ועיצובי יותר שוקלים מיקומי תאורה יותר אקסנטריים. כך למשל להתקין תאורה שקועת קיר ליד האמבטיה עצמה, בצבעים חמים, יכולה ליצור אווירה רומנטית ונעימה לחדר האמבטיה.
האקלים שבחדר האמבטיה – בניגוד לחדרים אחרים בבית חדר האמבטיה הוא החדר שבו מצטברת הכי הרבה רטיבות ולחות. על כן תאורת אהילים, למשל, לא מתאימה כיוון והיא תתבלה במהירות. המנורות המותקנות בחדר האמבטיה צריכות להיות מרוחקות ככל האפשר ממקור מים. מנורות שקועות ליד האמבטיה למשל צריכות להיות עשויות מנורות ייחודיות שאטימות ללחות ולמים. התקנה נכונה של נורות ומיקומם הנכון יסייעו להארכת תוחלת החיים של המנורה.

אילו סוגי תאורה קיימים לאמבטיה?

החשיבות של חדר האמבטיה כחדר מרגיע ונעים מעבר לשימושיו הפונקציונאלי גדל בתודעת הקהל ועל כן קמו במקביל סוגי תאורה רבים ומגוונים. כיום קיימת קשת כ"כ רחבה של גופי תאורה שמאפשרת פתרונות תאורה לכל חלל. בחדר האמבטיה ניתן להשתמש בטכניקות רבות ושונות של תאורה כגון תאורה שקועה (בקירות, ברצפה או בתקרה), תאורת פלורסנט, תאורות בצבעים חמים, תאורה תלויה, תאורה שקועה באזור הכיור או האמבט, מנורות קיר ועוד. לא נהוג להשתמש , לרוב, בעיצוב אמבט בתאורה עומדת שכן היא עלולה להתבלות במהירות. כמו כן היא תופסת שטח באמבט שלרוב מתאפיין בחלל קטן. העיצוב הנקי והמודרני הפופולארי בימים אלו לתאורת אמבט גם הוא שולל את התאורה העומדת שלא מתאימה לאופי המינימליסטי המקובל.

מלאו פרטים להצעה: